Telewizja Online

Wypoczynek TV

Podróże i turystyka

"Gdzie warto pojechać? Ile to będzie kosztować? Ciekawe miejsca: góry, morze, spływy kajakowe ... Wszystko w naszym pięknym kraju."

Propozycje

Wachtel Bad Kunzendorf Kończyce Trzebina

"Woda z Trzebiny była butelkowana i sprzedawana na całym Śląsku. Uzdrowisko przetrwało do 1945. Później urządzenia kąpielowe były systematycznie dewastowane, także przez właściciela terenu, PGR, który w zakładzie kąpielowym założył... chlewnię. Co by tu jeszcze dodać. W renesansowy pałacu po wojnie mieszkało kilka rodzin. Dzisiejszy stan można zobaczyć na filmie."

wiosna printemps primavera spring Frühling

"wiosna, printemps, primavera, spring, Frühling, kwiaty, drzewa, przyroda, pora, roku, Vivaldi"

"Chopin - Polonaise No.6 As-Dur op.53 \""Heroique\"""

"Fryderyk Chopin Polonez As-Dur, op 53 Poland"

Wiosna w Wachtel Bad Kunzendorf Kończyce Trzebina

"TRZEBINA - wymieniona w 1362 jako Kunczendorf do 1945 Bad-Kunzendorf a po wojnie w 1945 Kończyce. W 1946 jakiś debil zmienił nazwę na Trzebina (?!). Już u swoich początków musiała to być duża osada, bo pierwszy znany sołtys uruchomił we wsi kram z mięsem, pieczywem i obuwiem. W 1481 książęta opolscy Jan i Mikołaj sprzedali Kończyce i okoliczne wsie czeskiej rodzinie panów z Wrbna. Adam Kotuliński, późniejszy właściciel, postarał się o nadanie wsi praw osady targowej z prawem osiedlania ..."

"Orawka - Kościół św. Jana Chrzciciela \""Perełka architektury drewnianej na Orawie\"""

Kościół św. Jana Chrzciciela - wybudowany w połowie XVII w. zaliczany jest do najcenniejszych drewnianych kościołów Południowej Polski. Msza św. w takim miejscu jest wyjątkowa dla każdego chrześcijanina (niedziela godz.: 8.00 i 10.30).

Jezioro Orawskie

"Jezioro Orawskie (słow. Vodná nádrž Orava) - wielki sztuczny zbiornik wodny u zbiegu Czarnej i Białej Orawy w historycznym regionie Orawa w północnej Słowacji. Największy powierzchniowo i drugi co do objętości sztuczny zbiornik wodny Słowacji. Kilka km na południe towarzyszy mu mały zbiornik wyrównawczy Tvrdošin. Pomysły budowy tamy i zbiornika na Orawie datują się od 1730 r. Pierwszy projekt powstał w 1870 r., nie został jednak zrealizowany, podobnie jak kilka następnych. Dopiero w 1937 r ..."

Święto Borówki - Orawski Park Etnograficzny

Święto Borówki - Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej co roku organizuje na swoim terenie festyn.

Sanktuarium maryjne w Ludźmierzu - Ogród Różańcowy i kościół

"Średniowieczna legenda pochodząca z roku ok. 1400: Węgierski kupiec, handlujący winem, jechał na jarmark do Nowego Targu. Na ludźmierskich bagnach i torfowiskach zaskoczyła go noc. Kiedy zaczął się modlić, wzywając Boga na pomoc, ujrzał otuloną w złocisty obłok postać uśmiechniętej Pani. Zachęcała go do podjęcia jeszcze jednej próby wydostania się z grzęzawiska. Wtem konie niespodziewanie nabrały sił i kupiec wyprowadził wóz na trakt. Jechał, prowadzony przez świetlistą postać, która ..."

Święto Borówki - Orawski Park Etnograficzny cz.2

"Święto Borówki - Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej co roku organizuje na swoim terenie festyn. Świetnie zorganizowana impreza to już VII edycja (26.07.2009). Wiele konkursów i zabaw dla dzieci. Malowanie na szkle, szycie lalek, kurs robienia papierowych kwiatów, pokazy, wesołe miasteczko. Występy regionalnych zespołów, szlak tradycyjnych smaków ( pierogi z bobem, moskole z dodatkami itp)."

Warszawa w CNN

Największa kampania promocyjna w historii miasta. Przez sześć tygodni cztery razy dziennie w telewizji CNN emitowane będą spoty reklamujące stolicę. 2008r.

Łódź w CNN

Spot reklamowy Łodzi w CNN

Kraków

STARY KRAKÓW OLD CRACOW Photos and music by kren4325

"Fontanny dla \""Solidarności\"" - Wrocław"

Specjalny pokaz Wrocławskiej Fontanny multimedialnej na Pergoli przy Hali Stulecia w 29 rocznicę porozumień sierpniowych.

Przełęcz Tąpadła - Ślęża

"Góra stanowiła ośrodek pogańskiego kultu solarnego miejscowych plemion jego początki sięgają epoki brązu, a upadek przypada na początki chrystianizacji tych obszarów w X i XI w. Rozkwit sanktuarium związany jest z osadnictwem celtyckich Bojów. Na szczycie góry odnaleziono fragmenty kamiennych wałów, o szerokości ok. 12 m, układanych z odłamków kamieni. oraz zagadkowe posągi z charakterystycznym symbolem ukośnego krzyża według hipotez badaczy krzyż garbo prawdopodobnie związany był z ..."

Ogród bajek - Międzygórze

"Ogród Bajek-powstał w latach 20-tych XX w. jako przejaw swoistego neoromantycznego i typowo niemieckiego stosunku do przyrody. Założony został przez miejscowego leśnika i botanika Izydora Kriestena, który zbudował swój dom na stromym zboczu Lesińca (gdzie znajduje się Ogród Bajek) W Ogrodzie Bajek występuje wiele ciekawych gatunków roślin (1 drzewo zostało zasadzone przez konsula Holandii) Charakterystyczny wygląd Ogrodu Bajek zawdzięcza licznie zgromadzonym korzeniom i konarom o ..."

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

"Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju jest jedyną prowadzoną w sposób profesjonalny placówką muzealną w Polsce, zajmującą się szeroko pojętą tematyką papiernictwa. Gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory z zakresu dziejów papiernictwa, drukarstwa, historii Dusznik Zdroju. Żywo interesuje się również sztuką papieru, współpracując z artystami tworzącymi dzieła sztuki z papieru. Ponadto głośną stała się oferta edukacyjna muzeum oraz działalność naukowo-badawcza. Bogate zbiory i unikatowy na ..."

Polanica Zdrój - fontanna - tor saneczkowy - park zdrojowy

"Polanica Zdrój to miejscowość turystyczna o ciekawej zabudowie pensjonatowej. Położona jest na na wysokości 420 m npm, na Ziemi Kłodzkiej. Łagodny, podgórski klimat oraz obfite źródła wód mineralnych stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku, leczenia chorób układu..."

Park linowy w Pokrzywnej

Park linowy w Pokrzywnej

Góry Stołowe - Szczeliniec Wielki

"Na wierzchołek prowadzi ścieżka po 665 stopniach, ktorą zbudował oberżysta z Karłowa Franz Pabel i major B. Von Rauch. Właśnie F. Pabel był twórcą trasy zwiedzania i autorem większości nazw skał. Szczeliniec stał się od końca XVIII w. Ogromną atrakcją turystyczną i odwiedzili go wybitni wędrowcy (w 1790 r. kr. Fryderyk Wilhelm II, Johann Wolfgang Goethe, w 1791 r. min. hr. von Hoym i wielu innych). Od 1813 r. Pabel pełnił oficjalnie funkcję przewodnika po szczycie i pobierał opłatę za ..."

Góry Stołowe - Szczeliniec Wielki cz.2

"Park Narodowy Gór Stołowych to park z najrzadziej spotykanymi formacjami skalnymi i skalnymi labiryntami. Nazwa Góry Stołowe doskonale opisuje ich krajobraz, którego charakterystycznymi elementami są rozległe płaszczyzny zrównań i wznoszące się nad nimi, urwistymi ścianami,..."